Kariera

Aplikacja na stanowisko:

Specialist în estimare de costuri

Cluj Napoca, Rumunia

Responsabilități:

  • analiza documentației proiectului sau a descrierii care specifică tipul, domeniul și modul de execuție a lucrărilor rezultate din inventariere și cerințele Beneficiarului
  • stabilirea și convenirea asupra datelor tehnice, tehnologice și organizatorice specificate în documentația de proiectare și care afectează cuantumul costurilor suportate în timpul executării lucrărilor de construcție
  • verificarea și pregătirea descrierilor tehnice pentru oferta tehnică în domeniile de activitate care urmează să fie evaluate
  • trimiterea cererilor de propuneri către subcontractanți, selectarea ofertei celei mai avantajoase de la subcontractant/furnizor/prestator de servicii din punct de vedere al prețului și sferei de aplicare
  • efectuarea independentă de măsurători pentru evaluări pe baza documentației de proiect
  • evaluarea domeniilor specifice de activitate
  • verificarea calculelor efectuate de subcontractanți în etapa de pregătire a ofertelor
  • formularea de întrebări privind documentația tehnică pentru investitori
  • cooperarea cu alte departamente ale companiei
  • dezvoltarea proceselor și procedurilor interne în conformitate cu direcția companiei

Așteptăm de la candidați:
  • studii superioare sau medii tehnice
  • cunoașterea principiilor de estimare a costurilor pentru lucrări din industria rutieră, de poduri sau feroviară
  • abilități de estimare a costurilor folosind un program de estimare a costurilor - de preferat
  • experiență în pregătirea devizelor de costuri în industria feroviară – de preferat
  • experiență în trimiterea și răspunsul la întrebări
  • minim 1 an experiență de lucru pe șantier sau în construcții generale
  • cunoștințe foarte bune de MS Office (în special MS Excel)
  • Cunoștințe AutoCAD - de preferat
  • Cunoașterea Legii Achizițiilor Publice - binevenită
  • cunoașterea limbii engleze
  • permis de conducere categoria B,
  • disponibilitate
  • capacitatea de a lucra sub presiunea timpului
  • abilități de comunicare, orientare către obiective, responsabilitate, fiabilitate
Candidates who meet our expectations are offered a job at interesting projects in a dynamically developing Group, stability, attractive employment conditions and:

Benefity

Candidates interested in the job offer are invited to send their CV to us in English
We reserve the right to contact selected candidates.
The data controller of the candidates is ZUE S.A. based in Kraków, K. Czapińskiego St. 3, 30-048 Kraków, email: zue@zue.krakow.pl

Napisz Dojazd